WIHA speedE – aku šroubovák pro elektrikáře

 

Německá značka WIHA je známá především svými precizními ručními šroubováky a utahovacími bity. S oblibou je používají tisíce řemeslníků, kteří na nářadí WIHA nedají dopustit. 

 

 

V posledních letech se WIHA snaží rozšířit nabídku o zajímavá řešení v oblasti ručního dotahování spojů, a v roce 2018 představila revoluční novinku, která extrémně zjednoduší práci montérům, kteří musí denně zašroubovat velké množství spojů: ruční aku šroubovák WIHA speedE.

 

 

wiha-sroubovak-speede.jpg

 

 

Při vývoji šroubováku speedE vycházela WIHA z poznatků ergonomie, kdy přemíra ručního šroubování značně zatěžuje klouby ruky, navíc je časově náročné. Proto WIHA vyvinula ruční šroubovák poháněný akumulátorem, který spoj zašroubuje 2x rychleji. Aby nedošlo ke stržení spoje, při dosažení krouticího momentu 0,4 Nm se šroubovák automaticky vypne a montér pak spoj dotáhne s citem manuálně.

 

Rukojeť šroubováku speedE je v provedení SoftFinish, WIHA k tomuto typu rukojeti získala doporučení lékařů a terapeutů německého sdružení AGR (doporučeno pro profesionální práci).

 

 

 

Přednosti e-šroubováku WIHA speedE

  • LED dioda pro komfortní osvětlení pracovní plochy (ideální v tmavých prostorách, rozvaděčích atp.)
  • Malý, kompaktní tvar pro práci v hůře přístupných místech
  • Minimálně 800 šroubovacích cyklů na jedno nabití akumulátoru
  • Izolované provedení pro práci pod napětím do 1000 V (VDE certifikace)
  • Samostatné slim bity 1000 V 75 mm pro rukojeť, ve zvolených velikostech

 

Šroubovák WIHA speedE se dodává ve 3 základních sadách. Každá sada vždy obsahuje šroubovací rukojeť SoftFinish, 1000 V, s ráčnou poháněnou aku, nabíječku baterií a baterie samotné.

 

 

espeed_sady-wiha.jpg

 

 

Sady se liší výbavou, která v sobě zahrnuje různé typy slim bitů v délce 75 mm, izolované pro práci pod napětím do 1000 V, uložené v pouzdře L-Boxx. V nabídce jsou slim bity ploché, křížové PH i PZ, torxy (hvězdičky), imbusy, plus/minus bity. Nejobsáhlejší sada šroubováku speedE je pak navíc vybavená momentovými adaptéry easyTorque electric, které umožňují dotahovat spoj na krouticí moment 0,8 – 4,0 Nm.

 

Dosavadní zkušenosti uživatelů a jejich recenzí na základě reálného testování ukazují, že se jedná o velmi šikovný a užitečný šroubovák, který se v praxi rozhodně neztratí. Jeho nevýhodou je vyšší pořizovací cena, která začíná zhruba na 265 EUR za nejmenší sadu.

 

 

Zajímá vás šroubovák WIHA speedE? Kontaktujte nás, rádi vám jej naceníme.

 

 

Další informace o nářadí WIHA

 

Poslední související články: