Podavač šroubů FIAM EasyDriver

V období únor až březen 2020 předvádíme podavač šroubů EasyDriver ve spojení s průmyslovým pneu šroubovákem Fiam přímo provozech u zákazníků. Máte předváděčku také zájem? Přijedeme i k vám! Pro bližší informace nás kontaktujte telefonicky na čísle +420602286820. 

 

Podavače šroubů slouží k automatickému nabíjení šroubků do montážního šroubováku a výrazně zlepšují produktivitu práce. Urychlují montáž spoje, protože snižují čas, který potřebujeme k nasazení šroubu do správné polohy při ručním podávání šroubu. Montážní šroubovák kleštinu s bitem, upravenou pro konkrétní montážní situaci.

 

fiam-easydriver.jpg

 

Automatické podávání šroubů také významně snižuje únavu operátora. Podavač šroubů EasyDriver od italské společnosti FIAM ve spojení s montážním šroubovákem je velmi jednoduchý na obsluhu a při zavěšení utahovacího kompletu na balancér nebo uchycení přes pantograf je navíc velmi dobře ovladatelný.

 

Podavač šroubů EasyDriver je poháněný stlačeným vzduchem. Pracuje na principu vibračního hrnce, který posouvá šrouby po spirále směrem vzhůru, kde jsou odebírány a následně hadicí dopravovány do přidržovací kleštiny spojené s montážním šroubovákem.

 

EasyDriver je vhodný pro střední velké dávky spojů, které používají stejný typ šroubu. Maximální počet šroubů / min = 60 ks, návratnost investice do podavače šroubů ve výrobě je velmi rychlá.

 

 

Forward Bit Stroke

Podavač EasyDriver je standardně vybavený systémem Forward Bit Stroke, patentovaným společností FIAM. Při podání šroubu do kleštiny zůstává šroub přidržený před bitem v ideální montážní pozici a pro obsluhu viditelný. Během šroubování není přidržovací hlava v kontaktu s obrobkem, nedochází tedy k žádnému nadbytečnému odírání povrchu výrobku.

 

Tento způsob podávání šroubů je vhodný pro šroubování v místech s omezeným přístupem (např. spoje blízko bočních stěn, malé průměry otvorů atp.).

 

Forward Bit Stroke je systém podávání šroubů spolehlivější než běžnější teleskopický systém. Na druhou stranu teleskopický systém je levnější, hodí se však především pro hrubší montáž (větší šrouby), pro šroubování hluboko usazených spojů.

 

Na požádání připravíme nabídku na podavač EasyDriver vybavený teleskopickým systémem.

 

Stáhněte si prospekt k podavači šroubů:

EasyDriver FIAM

 

Dva typy podavačů EasyDriver

Podavač EasyDriver je k dispozici ve dvou základních provedeních. Typ CA je určený pro ručně vedené montážní šroubováky, typ MCA pro automatizované linky, pro montáže pomocí zastavěných vřeten.

 

Podavač EasyDriver lze propojit:

  • s pneumatickými montážními šroubováky
  • s elektrickými šroubováky e-Tensil
  • do zástavbového řešení pro montáž spojů pomocí vřeten

 

V čem je podavač EasyDriver lepší oproti konkurenci:

  • tichý chod: podavač propracovaný kryt pro tlumení hluku pocházejícího z vibračního hrnce
  • velmi dobré dodací lhůty
  • příznivá cena

 

Kapacitu podavače lze rozšířit dodatečným zásobníky (tzv. hoppery).

 

Podavače šroubů - výrazná úspora času a zvýšení produktivity práce

Výrobce udává, že zvýšení rychlosti v šroubování při použití podavače šroubů oproti ručnímu šroubování činí 32 %.

 

Dělali jsme u nás na servisu malý test a podařilo se nám rychlost zdvojnásobit – berte však tuto zkušenost jako informativní, pracovali jsme pouze na malém vzorku šroubovaných spojů, i tak však byla značná úspora v čase znát.

 

Monitoring spoje

Montážní šroubovák napojený na podavač EasyDriver lze na vyžádání doplnit o systémy monitoringu spoje. Pro pneumatické šroubováky a šroubováky eTensil doporučujeme kontrolní jednotku TOM, pro elektrická vřetena je v základu například jednotka TCS-B E.

 

fiam-tom.jpg

 

Podavač šroubů a ergonomie pracovního místa

Navrhneme také optimální ergonomii pracovního místa – dodáváme vyvažovací balancéry, pantografy, reakční ramena, poziční systémy TPM.

 

ergonomie-pracoviste.jpg

 

Hledáte řešení pro zvýšení produktivity při montáži?

 

Zkuste nás poptat - umíme navrhnout vše kolem dotahování spojů v průmyslové montáži, od podavačů šroubů, montážní šroubováky, po kontrolní a řídicí jednotky. Řešíme ergonomii pracovního místa.

 

 

cara3.jpg

 

KONTAKTUJTE NÁS

 

Poslední související články: